ورود عضویت
منو
راهنمای صفحات
افزودن به علاقه مندی ها
ثبت نام در
نرم افزار Figma
150,000 تومان
80,000 تومان
تاریخ شروع 1399/07/29
مدت زمان
4 ساعت
دسته بندی دوره
تجربه کاربری
سطح مهارت
متوسط
پیش نیاز
ندارد
ساعت برگزاری
سه شنبه ها 17:00 الی 21:00
نرم افزار Figma

در فضای امروز طراحی محصولات و خدمات، ابزارها در کنار تجربه و مهارت طراحان نقشی کلید را در رسیدن به خروجی مناسب بازی می‌کنند. یکی از ابزارهایی که در دو الی سه سال اخیر در میان طراحان واسط کاربری (UI Designers) از مقبولیت خوبی برخوردار شده‌، نرم‌افزار فیگما (Figma) است.

علیرضا نیکوکار
متخصص UX/UI
توضیحات

این ابزار به شما امکان می‌دهد که تمام مراحل طراحی یک اپلیکیشن موبایل، وب سایت، ساعت و یا هر وسیله دیجیتال دیگری را از تولید طراحی‌های اولیه تا وایرفریم (Wireframe) تا طراحی واسط کاربری نهایی در قالب Mockup و پروتوتایپ (Prototype) ایجاد نمایید.

یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده فیگما مبتنی بر وب بودن آن است که امکان استفاده از آن را در هر جایی که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد برای شما فراهم می‌کند. همچنین به‌واسطه رابط کاربری بسیار کارآمد و راحت آن، تمامی افراد در کنار ساختن UI می‌توانند به ساخت و ویرایش دارایی‌های گرافیکی (Graphic Assets) بپردازند.

استفاده از مفاهیم توسعه‌ای مانند کامپوننت (Component) و استایل (Style) در کنار قابلیت‌های جدیدی مانند Auto Layout باعث شده است تا سرعت طراحی UI توسط افراد به‌واسطه ایجاد دیزاین سیستم‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یابد. همچنین امکان ایجاد Prototype و ساخت Animation به طراحان کمک می‌کند تا طراحی را یک سطح بالاتر برده و بتوانند خروجی‌های تعاملی از طراحی خود بگیرند.

این ابزار در عین حال امکانات مناسبی را برای ارتباط و تعامل بهتر و سازنده‌تر در مراحل مختلف فرآیند طراحی و توسعه محصول میان افراد پروژه از جمله طراحان، توسعه دهندگان، مدیران محصول و مشتریان به صورت در لحظه (Real Time) ایجاد می‌کند. قابلیت طراحی مشترک، به تمامی افراد مختلف یک تیم و یا حتی چند تیم این امکان را می‌دهد که در مورد طراحی‌ها صحبت کنند و در صورت نیاز بر روی آن‌ها کامنت بگذارند. 

یکی از ویژگی‌های خوب فیگما این است که امکان ارائه خروجی طراحی‌های خود را در قالب المان‌های قابل استفاده توسط توسعه‌دهندگان وب و موبایل (Handoff) در داخل خود برنامه و یا حتی تعامل با برنامه‌های مخصوص این کار مانند: Zeplin و یا Sympli فراهم می‌سازد و توسعه‌دهندگان به راحتی می‌توانند assetهای لازم برای ساخت پروژه را خروجی بگیرند.

این دوره  4 ساعته با هدف آشنایی و آموزش نحوه استفاده از ابزار فیگما (Figma) برای طراحی، پروتوتایپ و به اشتراک‌گذاری آن‌ها با دیگران برگزار می‌گردد.

مزایای دوره:

با شرکت در این آموزش آنلاین، شما قابلیت‌های نرم‌افزار فیگما را برای طراحی و ساخت UI و Graphic assets یاد می‌گیرید. می‌توانید طراحی‌های خود را با استفاده از ویژگی Prototype به شکل تعاملی در بیاورید و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید و یا به صورت همزمان به ویرایش طراحی‌های خود بپردازید.
همچنین یاد می‌گیرید تا چگونه با ایجاد دیزاین سیستم‌ها (Design Systems) می‌توانید سرعت ساختن واسط‌های کاربری را بالا ببرید. در ادامه نیز نحوه ارائه خروجی به برنامه‌نویسان و طراحان را با استفاده از خود Figma و یا ابزارهای دیگر مانند Zeplin و یا Sympli فرا می‌گیرید.

مشاهده بیشتر
امتیاز
0.0

خواهشمندیم با نظرات خود ما را در ارائه هرچه بهتر خدماتمان یاری فرمائید

نظرات
مشاهده تمامی نظرات